Atrakcje turystyczne w okolicach Krynicy Zdroju

wpis w: Aktywności dla dzieci | 0

Malownicze góry to wciąż twój ulubiony punkt wycieczkowy w Polsce, jednak Zakopane i Śnieżka trochę ci się już znudziły? Krynica Zdrój to doskonała alternatywa dla wszystkich wielbicieli aktywnego wypoczynku zarówno zimą, jak i latem. Z pięknymi stokami górskimi, szlakami spacerowymi i wieloma atrakcjami w samym sercu miasteczka uzdrowiskowego nie ma mowy o urlopowej nudzie. Wynajmij domek letniskowy w samym sercu miasteczka i ciesz się wczasami w górach, jakich wcześniej nie doświadczyłeś. Co warto zobaczyć podczas wizyty w Krynicy Zdrój?

Deptak Krynicki – startowy punkt wycieczki

Doskonałym miejscem na początek zwiedzania Krynicy Zdroju i jej okolic jest łatwy do zlokalizowania deptak i jego główna atrakcja – Pijalnia Główna. Ten piękny, oszklony niemalże w całości budynek to gratka dla fanów architektury, ale i miejsce dla osób zainteresowanych Krynicą ze względu na ofertę leczniczą.

Wyjątkowe na tle Europy źródło wód mineralnych bijące w sercu Krynicy Zdroju to najlepsza okazja, by choć raz w życiu zasmakować być może mało smacznego, za to niezwykle korzystnego dla zdrowia Zubera. To będzie historia, którą warto pochwalić się znajomym po powrocie! Na terenie pijalni znajduje się również Sala Koncertowa, kawiarnia oraz ogród botaniczny z wieloma egzotycznymi roślinami. To atrakcja turystyczna, której podczas wizyty w Krynicy Zdroju ominąć nie można. Ruszmy jednak dalej.

Park Zdrojowy i Góra Parkowa

Liczne alejki spacerowe, stawy z łabędziami i dzikimi kaczkami, okazja do małej wspinaczki i piękne widoki na szczycie – czyż nie po to właśnie odwiedza się góry latem? Góra Parkowa to doskonała opcja dla osób, które chcą zasmakować górskich spacerów, jednak nie czują się na siłach by porwać się na prawdziwe szlaki górskie. Wejście na szczyt Góry Parkowej nie jest łatwe, ale też nie powinno sprawić nikomu większych problemów.

Z wyłożoną kostką trasą i licznymi punktami odpoczynku po drodze, na trasie poradzą sobie nawet mniej sprawne osoby. Ci, którzy jednak mimo wszystko nie poradzą sobie ze zdobyciem szczytu mogą już na dole skorzystać z prowadzącej na sam szczyt kolejki linowej (z której polecamy skorzystać nawet tym bardziej aktywnym turystom  – widoki z kolejki są nieporównywalne z tym, co widać z poziomu ziemi). Dotarcie na szczyt to oczywiście szansa na podziwianie pięknych widoków i panoramy Krynicy Zdrój. Liczne punkty widokowe, restauracje, zjeżdżalnie dla dzieci to tylko niektóre z powodów, dla których warto znaleźć się na górze.

Jaworzyna Krynicka

Wjazd gondolą na Jaworzynę Krynicką może wydawać się straconą okazją na piękną wspinaczkę. Mimo to poleca się ją nawet najbardziej aktywnym turystom. To najdłuższa i najnowocześniejsza kolejka gondolowa w Polsce, która dziś stanowi największą atrakcję turystyczną Krynicy Zdrój.

Już od samego startu kolejki na turystów czekają piękne widoki – pierwsza stacja znajduje się bowiem w dolinie Czarnego Potoku, który sam w sobie stanowi dobre miejsce wypoczynkowe. W ciągu 6-minutowej podróży można podziwiać okolicę, a na samym szczycie (znajdującym się na wysokości 1114 metrów) podziwiać z platform widokowych wspaniałą panoramę Beskidów. Jaworzynę Krynicką warto odwiedzać latem – wtedy to, przy dobrej pogodzie można ze szczytu obserwować Słowacką stronę Tatr!

W Jaworznie Krynickiej znajduje się obecnie 7 tras narciarskich, każda z nich wyposażona w wyciągi orczykowe oraz systemy sztucznego śnieżenia. Ponadto część tras została oświetlona, dzięki czemu piękne widoki z samego szczytu można podziwiać również nocą.