Bajki po angielsku dla dzieci

wpis w: Edukacja | 0

 

Zarówno czytanie bajek dla dziecka jak i oglądanie razem z nim kreskówek zagwarantuje, że maluch będzie rozwijał kreatywność, poszerzał słownictwo i rozwijaj swoje umiejętności. Coraz więcej rodziców decyduję się na skorzystanie z anglojęzycznych książeczek czy programów telewizyjnych dzięki którym dziecko od najmłodszych lat  może osłuchiwać się z obco brzmiącymi słówkami.  Jest do doskonały przykład jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Pamiętajmy jednak, że czytanie lub oglądanie bajek w języku obcym nie sprawi, że maluch zacznie płynnie się nim posługiwać, za to z pewnością zapewni mu to lepszy start w nauce w przyszłości.  Jakie inne korzyści przyniesie podjęcie takich działań?

 

Czytanie bajek po angielsku

bajki po angielsku do czytaniaKażdy rodzic z pewnością czyta dziecku w różnorodne bajki. Jest to powszechny sposób aby zapewnić dziecku rozrywkę w ciągu dnia lub uspokoić go tuż przed snem. Czytanie bajek lub książek po angielsku sprawi, że dziecko nawet mimo nieznajomości słówek będzie w stanie osłuchać się z nimi oraz podświadomie zapamiętać gramatyczne podstawy. Czytając książki po angielsku warto zadbać aby były one ilustrowane. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie komiksów napisanych po angielsku – wówczas maluch śledząc kolejne obrazki będzie w stanie lepiej się skoncentrować, zrozumieć fabułę opowiadania i przy okazji będzie zaciekawiony treścią. Wybierając książkę lub bajkę napisaną po angielsku koniecznie dostosujemy jej poziom i do wieku danego dziecka. Lektura nie może być zbyt trudna, powinna być napisana prostymi  i krótkimi zdaniami, które będą łatwiejsze do zrozumienia przez dziecko. Książki i bajki napisane po angielsku warto wprowadzić już od najmłodszych lat. Z upływem czasu maluchu będzie rozumiał coraz więcej i z pewnością zaciekawi się obcobrzmiącymi wyrazami. Oprócz zaznajamiania się z językiem angielskim, tak jak w przypadku czytanie książek po polsku, zostanie budowana więź między rodzicem a dzieckiem dając poczucie bliskości i wprawiając w dobre samopoczucie. Jest to przyjemne przeżycie, które przyniesie również wiele pożytecznych aspektów – rozwinie wyobraźnię i sprawi, że dziecko lepiej się uczyło w przyszłości.

 

Oglądanie bajek po angielsku

Dobrym sposobem na wprowadzenie dziecka w świat języka angielskiego jest również wykorzystanie bajek, kreskówek lub krótkich zabawnych filmów, w których postacie mówią w języku angielskim. Jest to dobry sposób aby połączyć przyjemne z pożytecznym zwłaszcza jeśli dziecko nie jestem w nastroju do czytania książki razem z rodzicami. Oglądanie bajek po angielsku sprawi, że dziecko będzie zainteresowane fabułą, a nieznajomość poszczególnych słówek nie będzie sprawiała żadnej trudności w zrozumieniu treści. Koniecznie należy zapewnić, że bajki które ogląda dziecko są dostosowane do jego wieku oraz zdolności i językowych. Najlepszym sposobem na znalezienie interesujących kreskówek w języku angielskim jest ich wyszukania w internecie. Z pewnością z łatwością znajdziemy różnorodne bajki, które będziemy mogli odtwarzać dziecku nawet wielokrotnie.

Pamiętajmy jednak, że nawet najbardziej interesujący program telewizyjny, kreskówka czy bajka nie zastąpi wspólnego czytania książki. Zakupienie ciekawych gazet, komiksów i bajek w języku angielskim jest obecnie bezproblemowe, a dziecko może wielokrotnie wracać do lektury samodzielnie utrwalając słówka. Samo obcowanie z językiem angielskim sprawi, że maluch nie będzie miał trudności w przyszłości w rozpoczęciu nauki. Nawet jeśli nie przyswoi ono obcych słówek łatwiej będzie mu zrozumieć nauczyciela. Maluch będzie bardziej elastyczny i skłonny do nauki.