Charakterystyka kabin toaletowych w przedszkolach

wpis w: Akcesoria dla dzieci | 0

Firmy, które specjalizują się w projektowaniu i produkcji kabin toaletowych, stosują kompleksowe rozwiązania. Obecnie, znane są coraz bardziej nowoczesne i bezpieczne materiały, z których wykonuje się kabiny. Firmy produkujące i montujące kabiny toaletowe, posiadają doświadczenie i wiedzę, które pozwala na stosowanie coraz lepszych rozwiązań. Coraz częściej, zastosowanie jako kabiny toaletowe, znajdują kabiny sanitarne. Nadają się one do wielu rodzajów pomieszczeń, również do przedszkoli.
Dziś, szczególnie popularne są kabiny HPL. Stosuje się je przede wszystkim w przestrzeniach publicznych. Można je spotkać w centrach handlowych, w restauracjach czy na siłowniach. Główną cechą każdej kabiny powinna być trwałość, która umożliwia długą i bezpieczną eksploatację.

Etapy, z jakich składa się produkcja kabin toaletowych, to:

  • Projekt – na ten proces nakłada się wybór i dopasowanie konkretnych materiałów oraz wymiarów kabin. Pracownicy firmy mają za zadanie zapewnić właściwy rodzaj kabin w konkretnym miejscu. Warto dodać, że w przedszkolach, znajdują się nieco inne kabiny, niż w np. toaletach publicznych.
  • Produkcja skupia się na zastosowaniu wszystkich założeń. Kabiny muszą zostać wykonane bardzo precyzyjnie, by mogły zmieścić się w toaletach. Równe krawędzie, dobrze zamontowane zamki, klamki oraz konstrukcje, pozwolą na bezpieczną instalację każdej kabiny.
  • Montaż – kabiny HPL są montowane po kilka obok siebie – ilość kabin jest uzależniona od wymiarów toalet. Instalacją kabin zajmuje się profesjonalna ekipa. Montowanie jest bardzo proste i szybkie ze względu na konstrukcję.

Każda toaleta publiczna powinna być szczególnie łatwa w utrzymaniu jej w czystości. Kabiny HPL gwarantują stabilność i wytrzymałość. Płyty są twarde i dość grube, a zastosowanie stali do produkcji zapewnia najwyższą jakość.

Specjalne kabiny w przedszkolach

W przedszkolu, należy zastosować specjalne typy kabin. Toalety dla dzieci są o wiele mniejsze, przez co kabiny sanitarne mają mniejsze wymiary i są niższe. Często, w przedszkolach nie instaluje się zamków (dużo jednak zależy od wieku dzieci).
Zwykłe kabiny, które umieszcza się w centrach handlowych lub w urzędach, są wysokie na około 2 metry. W przypadku kabin przedszkolnych, wysokość może być różna. Istnieje podstawowa różnica pomiędzy nimi – mniejsze kabiny sanitarne dla dzieci mają drzwi mniejsze o połowę. Dzięki temu, w razie problemu, można pomóc dziecku otworzyć drzwi.
Dostosowanie wielkości kabin do wzrostu dzieci ma tu kluczowe znaczenie. Taka konstrukcja kabin HPL zapewnia dzieciom komfort oraz gwarantuje bezpieczeństwo. W przedszkolach, kolory kabin zazwyczaj są żywe. Niebieskie, różowe czy czerwone kolory kabin dopełniają cały wystrój toalet i łazienek.

kabina przedszkolna WC
Kabiny sanitarne tworzone z myślą o najmłodszych użytkownikach cechują się wysoką wytrzymałością i trwałością. Na uwagę zasługuje ich budowa, która w razie problemu pomoże opiekunowi dostać się do dziecka. Źródło zdjęcia: http://greenpanel.pl/kabiny-przedszkolne/.

 

Dodatkowym atutem kabin do przedszkoli jest łatwość czyszczenia. Powierzchnia HPL jest gładka i nie nasiąka wodą, a zabrudzenia nie utrzymują się na powierzchni. Kabiny toaletowe w przedszkolu powinny być szczególnie wytrzymałe na zabrudzenia.

Kabiny toaletowe, wbrew pozorom mają szczególne znaczenie, zwłaszcza w miejscu w którym przebywają dzieci. Muszą być one szczególnie wytrzymałe i mocne. Dodatkowo, istotne są wszelkie materiały, z jakich produkuje się kabiny. Dzieciom należy zapewnić szczególnie bezpieczne warunki. Toalety są wykorzystywane codziennie, dlatego wybierając właściwe kabiny, należy kierować się powyższymi kryteriami.

Przykłady kabin toaletowych

Istnieją ciekawe modele w kilku wariantach kolorystycznych, które przeznaczone są do kabin dla dzieci. Bezpieczne, trwałe i łatwe w użytkowaniu kabiny HPL, mogą mieć kolory beżowe, niebieskie i inne. Okucia kabin są wykonane ze stali nierdzewnej, a konstrukcja wykonana jest w całości z aluminium. Elementy okuć to zawiasy, klamki oraz nogi. Typ tworzyw, z jakich wykonane są kabiny, pozwala na stosowanie ich w środowisku wilgotnym. Przedszkolne toalety powinny być szczególnie wytrzymałe na działanie wilgoci. Oprócz walorów technicznych wynikających z wykonania, kabiny cechują się również estetycznym wyglądem. Dobór koloru jest prosty, a dobra firma zaoferuje nam bogatą kolorystykę. Nie wszystkie kabiny toaletowe mają niskie drzwi, które odpowiadają wzroście dzieci w wieku przedszkolnym. Inny, równie popularny wariant kabin, cechuje się wąskimi wymiarami i drzwiami w standardowym rozmiarze.