Ekologiczne pieluszki Bambo Nature

wpis w: Zdrowie | 0

Ekologicznie pieluszki dla dzieci od dłuższego czasu wzbudzają ogromne zainteresowanie zarówno wśród troszczących się o swoje pociechy rodziców, jak i specjalistów z branży medycznej i dermatologicznej, którzy badają wpływ tradycyjnych pieluszek na podrażnienie skóry dzieci. Nie od dziś wiadomo, że ta jest bardzo delikatna i podatna na nieprzyjemne odparzenia, które są często nieodłącznym elementem stosowania tradycyjnych pieluszek jednorazowych. Czym zatem wyróżniają się na ich tle pieluchy ekologiczne Bambo Nature?

Pieluszki Bambo Nature

Ekologiczne, bezpieczne, idealne dla wrażliwej skóry dziecka – pieluszki Bambo Nature zdobyły ogromną popularność wśród rodziców nie tylko dzięki dobremu marketingowi, ale przede wszystkim dzięki faktycznej skuteczności w walce z odparzeniami, podrażnioną skórą malucha i nieprzyjemnymi zapachami pieluszki. Producent nie zastosował tu żadnych wkładów pochłaniających zapach czy maskujących go innym, sztucznym aromatem – pieluszki ekologiczne Bambo Nature posiadają wkład z pulpy drzewnej, która doskonale chłonie płyny, jednocześnie zapewniając suchość pupy i ciągły dostęp powietrza, dzięki któremu ta nie przegrzewa się.

To właśnie zawartość bezpiecznej celulozy powoduje, że pieluszki Bambo Nature są tak mocno doceniane przez rodziców dzieci cierpiących na atopowe zapalenie skóry. Celuloza w naturalny sposób zapobiega rozwojowi bakterii na powierzchni zabrudzonej pieluszki, co oczywiście bezpośrednio wpływa na zdrowie dziecka, ale też gwarantuje mniejsze podrażnienie skóry. Dziecko będzie oczywiście zapełniało swoją pieluszkę w ciągu dnia, jednak nawet gdy rodzicowi nie uda się jej zmienić od razu, pieluszki ekologiczne nie powinny wyrządzić dziecku większej krzywdy, gdyż nawet przy pełnym nasączeniu przepuszczają powietrze gwarantując odpowiednie wietrzenie i ochronę pupy malucha. Jeśli dodamy do tego fakt, że pieluszki te są lżejsze i wygodniejsze niż klasyczne pieluszki jednorazowe, decyzja o ich wyborze wydaje się być najlepszą z możliwych.

Pełna oferta pieluszek Bambo Nature

Podstawową cechą, na jaką wielu rodziców zwraca uwagę wybierając odpowiednie dla swojego malucha pieluszki jest dostęp do całej gamy rozmiarów, dzięki której skóra dziecka nie będzie musiała przyzwyczajać się co jakiś czas do zupełnie nowej marki pieluszek. Produkty oferowane przez Bambo Nature pojawiają się na rynku w pełnej gamie rozmiarów, a więc od 0 przeznaczonego dla noworodków, do 6 idealnej dla dzieci ważących powyżej 18 kilogramów. Nie ma tu więc obaw o to, że dziecko wyrośnie z bezpiecznych dla siebie pieluszek i będzie narażone na ryzyko podrażnień skóry w kontakcie z mniej naturalnymi produktami.

Jednorazowe pieluszki mogą być bezpieczne dla środowiska

Jednym z głównych zarzutów dla producentów pieluszek i kobiecych środków menstruacyjnych jest fakt, że te nie należą do produktów łatwo biodegradowalnych, przykładając się do stale rosnącego problemu globalnego zaśmiecenia. Pieluszki Bambo Nature, choć w dalszym ciągu jednorazowego użytku, stworzone zostały z materiałów o wysokim stopniu biodegradowalności, czego potwierdzeniem są certyfikaty Nordic Ecolabel czy certyfikat Rady ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej FSC. Rodzice mogą więc w dalszym ciągu cieszyć się komfortem, jaki niesie za sobą stosowanie pieluszek jednorazowych, a jednocześnie mieć świadomość, że dbają o środowisko i nie przyczyniają się do zaśmiecania go trudnymi do usunięcia odpadami.