Sesje noworodkowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?

wpis w: Fotografia | 0

Fotografia noworodkowa to nowy trend, który zawładną sercami młodych rodziców. Nic dziwnego, bowiem to właśnie dzięki niej możemy w wyjątkowy sposób upamiętnić pierwsze chwile życia naszego bobasa. Nie bez znaczenia jest również fakt, że taka sesja jest całkowicie dla dziecka bezpieczna oraz że odbywa się w komfortowych dla niego warunkach. Jest jednak kilka pewnych zasad, o których powinniśmy pamiętać decydując się na zamówienie tego rodzaju usług. Jakich?

Wybór fotografa – kwestia kluczowa

 

Wybierając fotografa, powinniśmy zdecydować się na osobę, która specjalizuje się w sesjach noworodkowych. Tylko wtedy zyskamy bowiem pewność, że nasze zdjęcia będą w pełni udane. Warto więc poświęcić trochę czasu na szukanie prawdziwego specjalisty oraz na przejrzenie jego dotychczasowych zdjęć. Sesja noworodkowa ma stanowić dla nas wyjątkową pamiątkę na całe lata, nie możemy więc żałować, że zdecydowaliśmy się na jej wykonanie! Pamiętajmy więc o tym, by w pierwszej kolejności patrzeć zawsze na doświadczenie naszego fotografa, a nie na cenę, jakiej wymaga za swoje usługi.

 

Ofertę wspaniałych sesji dziecięcych i noworodkowych znaleźć można pod tym adresem: http://wpieluszce.pl/ Fotograf posiada niezbędne doświadczenie oraz potrafi w wyjątkowy sposób współpracować z małymi modelami. Ponadto posiada kreatywne i wyjątkowe pomysły, sprawiające, że każde zdjęcie stanowi swoiste dzieło sztuki. Jest to studio jak najbardziej warte polecenia!

 

sesja noworodkowa

 

Przygotowanie do sesji – jak wygląda?

Przede wszystkim należy podać swojemu fotografowi jak najwięcej informacji na temat dziecka, z którym będzie on współpracować. Ważne jest również zadbanie o to, by maluszek został przed sesją nakarmiony.
Podczas sesji fotograf stale jednak współpracuje z rodzicami, udzielając im praktycznych porad, dzięki którym zarówno maluch, jak i jego opiekunowie przetrwają ten czas w spokoju oraz nie naruszając wypracowanej harmonii dnia dziecka.

Jak długo trwa sesja i gdzie będą wykonywane zdjęcia?

Sesja powinna trwać maksymalnie 4 godziny, jednak samo fotografowanie dzidziusia trwa krótko. W ten czas wliczone jest bowiem także przewijanie, karmienie i usypianie bobasa. Jeśli zaś chodzi o zdjęcia, to najczęściej wykonywane są one w specjalnie przystosowanym do tego studiu, a więc w małym, jasnym, dobrze ogrzanym pomieszczeniu.