W jakich sprawach najczęściej korzystamy z usług kancelarii adwokackiej?

wpis w: Edukacja | 0

Język prawniczy bez wątpienia jest trudny dla przeciętnego Polaka. Każdy, kto choć raz miał styczność z prawem niezależnie czy cywilnym, karnym czy rodzinnym, mógł się o tym przekonać.

Jeśli spotyka nas tego typu problem, warto skorzystać z usług profesjonalnej kancelarii. Wykwalifikowani pracownicy dzięki znajomości kruczków i zawiłości prawnych z pewnością pomogą nam w rozwiązaniu problemu.

Kancelaria adwokacka co to jest i czym się zajmuje?

Kancelaria adwokacka zatrudnia szereg pracowników specjalizujących się w różnych dziedzinach. Dzięki temu mamy pewność, że znajdziemy specjalistę, który zajmie się naszą sprawą. Nawet, jeśli ta wydaje się prosta, warto zaczerpnąć opinii eksperta, który udzieli nam odpowiedzi na nurtujące pytania, pomoże sporządzić odpowiednie dokumenty, a także udzieli porady, jak należy dalej postępować.

Jakie usługi świadczą kancelarie adwokackie?

Kancelarie adwokackie świadczą szeroki zakres usług. Ich podstawową funkcją jest udzielanie porad i konsultacji prawnych. Udając się do prawnika, możemy również liczyć na pomoc z zakresu:

– prawa cywilnego,

– prawa karnego,

– prawa gospodarczego,

– prawa spadkowego,

– odszkodowań,

– spraw spadkowych,

– prawa pracy,

– prawa administracyjnego,

– prawa nieruchomości.

kancelaria adwokacka Świnioujście

W jakich codziennych sytuacjach warto udać się po poradę?

Nie ulega wątpliwości, że pomoc adwokacka jest niezbędna przy takich sprawach jak:

rozwód – w takiej sytuacji adwokat sporządzi niezbędne dokumenty oraz pomoże sformułować pozew rozwodowy z orzeczeniem lub bez orzekania o winie jednej ze stron. Niezbędna będzie również pomoc w sporządzeniu porozumienia dotyczącego kontaktów i opieki nad dziećmi. Ponadto adwokat pomoże w uzyskaniu odpowiedniej kwoty alimentów nie tylko dla małoletnich dzieci, ale także dla współmałżonka, jeśli jego sytuacja materialna pogorszyła się wskutek rozwodu.

podpisywanie umów deweloperskich – umowy deweloperskie sporządzane są na ogół przez inwestorów, którzy dbają przede wszystkich o swoje interesy. Przy podpisywaniu takich zobowiązań warto skorzystać z pomocy adwokata, który doskonale zna wszystkie niesprzyjające dla nas zapisy. Przeanalizuje całość umowy i oceni, czy jest ona dla nas korzystna. Dodatkowo po dogłębnej analizie adwokackiej mamy pewność, że transakcja, którą zawieramy, nie przysporzy nam kłopotów.

uciążliwi sąsiedzi – konflikty sąsiedzkie zdarzają się bardzo często. Kiedy prośby i upomnienia nic nie dają, zwykle zwracamy się o pomoc do funkcjonariusza policji. Niejednokrotnie interwencja skutkuje krótkotrwale, wtedy o pomoc możemy zwrócić się do prawnika. Należy jednak pamiętać, że postępowanie sądowe jest długie i kosztowne. Adwokat może pomóc nie tylko w sporządzeniu wniosku do sądu, ale przede wszystkim w mediacjach, co pozwoliłoby uniknąć wszczęcia postępowania.     

spadek – sprawy spadkowe należą do skomplikowanych i w tym przypadku pomoc adwokata może okazać się niezbędna. W takiej sytuacji mamy kilka możliwości tj. przyjęcie spadku, odmowa jego przyjęcia, czy przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Istnieje również możliwość wystąpienia o zachowek.

Wiele osób nie ma świadomości, że w sprawach spadkowych ważne jest dotrzymanie ściśle określonych terminów. Adwokat pomoże nie tylko sporządzić niezbędne dokumenty, ale także poprowadzi mediacje rodzinne podczas dokonywania podziału. Ustali również kto musi brać udział w postępowaniu, aby uniknąć poważnych konsekwencji w przyszłości. Fachowa pomoc będzie również potrzebna przy odrzuceniu spadku. Pomoże uniknąć dziedziczenia długów.

odszkodowania – wiedza i doświadczenie pracowników kancelarii adwokackiej w Świnioujściu z pewnością przyczyni się do uzyskania możliwie jak najwyższej kwoty odszkodowania. Niezbędna może okazać się pomoc w zgromadzeniu wszystkich potrzebnych dokumentów. Zakres, w jakim specjalizują się adwokaci, jeśli chodzi o odszkodowania jest szeroki. Po pomoc możemy się zwrócić w takich przypadkach jak: kradzież, pożar, wypadki przy pracy, błędy medyczne, szkody rolne, utrata zdrowia (tytułem polisy na życie), wypadki komunikacyjne, a także naruszenie dóbr osobistych.

W wielu sprawach o podłożu prawnym warto skorzystać z pomocy prawnika. Będzie on dla nas wsparciem w trudnych i stresujących sytuacjach. Wiedza i doświadczenie specjalisty przyczynią się do korzystnego dla nas zakończenia sprawy. Pamiętajmy, że nieznajomość prawa szkodzi.