Wizyty domowe pielęgniarki

wpis w: Zdrowie | 0

Praktycznie każdy szpital oferuje usługi, które polegają na domowych wizytach pielęgniarek. W dzisiejszych czasach możliwe jest, by pacjent, nawet w ciężkim stanie, był leczony we własnym domu. Wizyty pielęgniarek mają przede wszystkim na celu określenie i sprawdzenie stanu chorego. Notowane są wszelkie zmiany w stanie zdrowia. Pielęgniarka, gdy trzeba pobiera krew oraz wszelkie inne materiały służące do badań laboratoryjnych. Dodatkowo, jej rolą jest podłączenie kroplówki u każdego pacjenta przebywającego w domu. znaczna część społeczeństwa nie jest uprawniona do takich zadań, a poza tym w takim przypadku konieczna jest ręka fachowca.

Pielęgniarki, które regularnie odwiedzają odmy chorych, są również zobowiązane do spokojnej rozmowy z pacjentem, powiadomienia go o jego stanie zdrowia i wykonywanych w trakcie wizyty obowiązkach. Dodatkowo, pielęgniarki posiadają specjalną rozpiskę, ilu pacjentów muszą odwiedzić w ciągu dnia i jakie wykonać badania. Dla rodziców mających małe dzieci wizyty pielęgniarskie mogą pomagać w odpowiedniej pielęgnacji nad noworodkiem lub monitorować stan dziecka w czasie choroby.

Kogo odwiedzają pielęgniarki w domach?

pielęgniarkaNa wizyty zapisywani są pacjenci, którzy mimo wypisania ich ze szpitala, nadal potrzebują stałej pomocy lekarskiej. Warto wspomnieć, że lekarze również odwiedzają chorych. Jednak ze względu na typ zadań do wykonania i rolę, jaką odgrywają lekarze w szpitalach, do wizyt domowych zobowiązane są pielęgniarki. Największą grupę pacjentów stanowią te osoby, które nie są w stanie poruszać się o własnych siłach. Nierzadko pielęgniarki jeżdżą do osób będących od dawna w śpiączce. Rzadko kiedy zdarza się, by szpital zapewniał miejsce dla osoby, która nie budzi się od kilku miesięcy. Dodatkowo, pielęgniarki jeżdżą do osób starszych, które wymagają dodatkowego leczenia. Często chorujący na raka przebywają w domach – z tego też względu konieczne są wizyty pielęgniarek. Małe dzieci też bywają ciężko chore, dlatego pielęgniarki jeżdżą i do nich.
Obowiązki pielęgniarek, wykonywane podczas wizyt domowych, są ogromnym odciążeniem zarówno dla szpitala, jak i dla chorego i jego rodziny. Sam fakt choroby jest bardzo trudny do przyjęcia dla chorującego i jego bliskich, szczególnie gdy chodzi o najmniejszych i najmłodszych członków rodzin. Częste wizyty w szpitalu niekiedy nie są możliwe, dlatego w wielu przypadkach rodziny chorego decydują się na leczenie w domu. Istotne jest, by wizyty odbywały się regularnie. Pielęgniarki, które odpowiadają za podłączanie kroplówek lub pobieranie krwi, są odpowiednio przygotowywane do wizyt domowych. Każdy chory, przebywający w domu może liczyć na empatię pielęgniarek, dobre słowo i delikatną obsługę. Obecnie, liczba odwiedzin w każdym mieście jest bardzo wysoka. Liczba szpitali rośnie, tak samo jak ilość personelu. Dzięki temu nikt nie pozostaje sam w swojej chorobie. Poza tym, każdy chory może liczyć na medyczną pomoc, co znacznie przekłada się na poprawę samopoczucia. Warto jest więc korzystać z pełnej pomocy szpitala.


Pielęgniarskie wizyty domowe oferuje Jadwiga Urban, pielęgniarka z Krakowa.