Zabawki dla dzieci – jakie modele są teraz najpopularniejsze?

wpis w: Zabawki | 0

Moda na zabawki zmienia się jak każda inna. Obecnie większość rodziców z uwagą śledzi zmieniające się trendy w kwestii gier, układanek, przytulanek czy zabaw. Dzięki temu mogą być oni pewni, że ich dziecko bawi się najlepszymi z możliwych zabawek, które wpłyną na jego rozwój, pobudzą wyobraźnię i kreatywność. Czym obecnie bawią się najmłodsi? Jakie modele zabawek są najpopularniejsze?

 

Zabawki edukacyjne – bawią i uczą

 

Połączenie nauki i zabawy od zawsze uznawane było za najkorzystniejszy sposób rozbudzania u dziecka ciekawości świata. Dzięki zabawkom edukacyjnym od najmłodszych lat nasze pociechy mogą rozwijać się zarówno fizycznie, ruchowo jak i umysłowo. Rodzice chętnie decydują się na zakup tego typu produktów, zdając sobie sprawę, że pociecha będzie mogła wiele wynieść z codziennych przyjemności.

Przykładem tego typu zabawki może być mata edukacyjna. Jest to gruba i miękka mata, ozdobiona kolorowymi i przyjaznymi dla dziecka obrazkami. Zazwyczaj wyposażona jest ona w specjalistyczne uchwyty, dzięki którym można dodatkowo zamocować niski stelaż, na którym znajdują się przeróżne zabawki. Nad matą mogą zawisnąć wydające dźwięki pluszaki, lśniące wstążki czy zabawki, które świecą. Duża ilość różnorodnych gadżetów sprawia, że dziecko z pewnością nie będzie się nudziło. Ponadto mata edukacyjna może z powodzeniem być prana w pralce, dlatego nawet w przypadku sporych zabrudzeń, rodzic w łatwy sposób może odświeżyć jej wygląd.

Dużą popularnością cieszą się obecnie zabawki edukacyjne wykonane z drewna. Jest to materiał bezpieczny, trwały i przyjazny dla środowiska. Zabawki te często składają się z liczydła, niekiedy posiadają tory wyznaczone przez pręty, po których przesuwa się kolorowy koralik. Dzieci wciąż chętnie bawią się kolorowymi drewnianymi klockami lub krążkami, różnej wielkości, które można układać w piramidę. Drewniane zabawki są dokładnie wykończone i wygładzone, przez co dzieci podczas zabawy mają zapewnione całkowite bezpieczeństwo.

Najmłodsze pociechy z pewnością zainteresują się zawieszkami, które można powiesić w wózku. Mogą być to najprostsze pluszowe postacie z bajek lub zabawki wydające dźwięki czy grające wesołą muzykę. Popularne stają się również pluszowe spiralki, które można owinąć między szczebelkami łóżeczka. Spiralka wykonana jest miękkiego materiału, a doczepione są do niej mniejsze zabawki, przytulanki bądź kolorowe gadżety. Z pewnością będzie ona świetną ozdobą całego dziecięcego pokoju.

 

zabawki dla dzieci sklep internetowy

Zabawki interaktywne – zaciekawią i rozbudzą kreatywność

 

Zabawki interaktywne, jak wskazuje ich nazwa, wchodzą w interakcje z dzieckiem. Produkty te bardzo często wydają dźwięk, wibrują czy ruszają się. Niekiedy są porównywane do prostych robotów.

Przykładem zabawki interaktywnej, która świetnie sprawdzi się dla najmłodszych, może być pozytywka, którą można umieścić nad łóżeczkiem lub w wózku. Po naciągnięciu wiszącego elementu pozytywka gra przyjemną, delikatną melodię, która świetnie uspokoi malucha. Zwisające, małe elementy zainteresują dziecko, nawet gdy będzie markotne.

Ciekawym gadżetem mogą być również różnego rodzaju książeczki interaktywne. Te przeznaczone dla bardzo małych dzieci, często posiadają mocno kontrastujące kolory, które są lepiej rozpoznawalne przez malucha. Książeczka może być przeglądana razem z rodzicem co zagwarantuje, że razem spędzony czas będzie mile wspominany. Innym przykładem popularnej zabawki jest interaktywna piłka. Przeznaczona dla młodszych dzieci jest zdecydowanie bardziej miękka, niż prawdziwa, którą wykorzystuje się podczas gier zespołowych. Piłka posiada wiele różnych faktur, materiałów, przez co skutecznie zajmie uwagę dziecka. Jest lekka i przyjemna w dotyku. Można ją wykorzystać do prostych zabaw fizycznych lub jako przytulankę lub zabawkę do gniecenia, ściskania i rzucania. Niekiedy w różnego rodzaju piłkach interaktywnych znajduje się dzwoneczek, który dodatkowo stymuluje dziecko i rozbudza w nim ciekawość.

 

Obecnie wybór zabawek jest bardzo duży i każda pociecha znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niezależnie od tego jaką zabawkę rodzic zdecyduje się kupić swojemu dziecku, koniecznie musi sprawdzić czy wybrany produkt jest odpowiedni do wieku malucha. W przeciwnym razie dziecko może rozpocząć zabawę w niebezpieczny sposób lub może nie zrozumieć odpowiednio gry i zniechęcić się do dalszych prób poznawania otaczającego świata.