4 pomysły na sesję ślubną w plenerze

wpis w: Fotografia | 0

Ślubna sesja zdjęciowa jest dla nowożeńców niezmiernie ważna. Zdjęcia, dla młodej pary oraz ich bliskich, są wspaniałą i wartościową pamiątką.

Dzięki zdjęciom można uwiecznić najważniejsze momenty w życiu – a jedną z tych najistotniejszych chwil jest właśnie ślub.

Bardzo często sesje ślubne wykonywane są jakiś czas po ceremonii. Wszystko dlatego, że w dniu ślubu jest wiele stresu i nerwów, które nie sprzyjają udanym fotografiom. Nowożeńcy zazwyczaj wybierają termin sesji zdjęciowej kilka tygodni po ślubie – nie ma wówczas pośpiechu, a młoda para może w pełni się na niej skupić i przygotować. Zdjęcia wychodzą lepsze, na czym zazwyczaj młodej parze bardzo zależy. Po ślubie jest też więcej czasu i dzięki temu można zrealizować sesję wyjazdową – w plenerze. Można dopasować dzień do pogody, a ponadto wybrać wymarzone miejsce na ślubne zdjęcia.

Bajkowa sesja ślubna

Decydując się na sesję ślubną w plenerze, młoda para może wybrać dowolne, wymarzone miejsce. Ostatnio bardzo popularne stały się tematyczne sesje ślubne. Jedną z ciekawszych propozycji, na którą często nowożeńcy się decydują, to zdjęcia o bajkowych motywach.

Wybierając się na taką sesję warto, aby młoda para wybrała miejsce “nie z tego świata” – może być to leśny zakątek, poza miastem lub piękna, pełna kwiatów łąka. Panna młoda może postawić na mocny, brokatowy makijaż, którego nie odważyłaby się mieć w dniu ślubu. Ponadto, podczas sesji można użyć świec dymnych, które upiększą scenerię i dodadzą bajkowego klimatu. Często takie sesje realizuje się o zachodzie słońca – pora ta sprawia, że zdjęcia wychodzą jeszcze piękniejsze.

Pasja i zainteresowania – dobry motyw na ślubną sesję

Wielu nowożeńców decyduje się na sesję zdjęciową w miejscu dla nich istotnym. Często ukochanych połączyła wspólna pasja i zainteresowania – do sportu, muzyki, opery lub kina. Jest to świetny pretekst, aby to wykorzystać, podczas realizacji ślubnych zdjęć. Wspaniałym pomysłem jest sesja w parku, gdzie para młoda chodzi wspólnie biegać i tam się poznała.

Może oboje lubią zespół The Beatles i sesję ślubną zrealizuje się na przejściu dla pieszych, jak z okładki płyty „Abbey Road”? Pomysłów jest naprawdę wiele i nowożeńcy dobrze wiedzą, co ich łączy i co lubią. Ważne, aby postawić na kreatywność i nie bać się odrobinę zaszaleć. Takie fotografie będą wspaniałą pamiątką dla młodej pary, która z sentymentem będzie mogła wspominać początki swojej miłości.

ślubna sesja

Ślubna sesja zdjęciowa z czworonogiem 

Jeśli młoda para posiada zwierzęta, jest to wspaniały pomysł, aby one również uczestniczyły w sesji zdjęciowej. Psiaki można bez problemu zabrać na zdjęcia w plenerze – w góry, do lasu lub parku. Czworonogi wprowadzają do zdjęć niepowtarzalny klimat, dodając im charakteru i energii.

Sesje ślubne z pupilami stały się ostatnio bardzo modne. Jeśli nowożeńcy kochają zwierzęta, ale ich nie posiadają – świetnym pomysłem jest realizacja zdjęć w stajni. Fotografie w towarzystwie koni to gwarancja niesamowitych ujęć! Jeśli nowożeńcy są miłośnikami przyrody i zwierząt, to plener ślubny na łonie natury będzie strzałem w dziesiątkę.

Sesja zdjęciowa w miejscu pracy – to może się udać

Ostatnia propozycja jest dla par, które pragną i szukaj czegoś zupełnie innego. Awangardową propozycją jest realizacja zdjęć w miejscu pracy. Jednak nie najlepszym pomysłem jest w tym przypadku biuro, ale może pan młody jest strażakiem, policjantem lub trenerem piłki nożnej?

W takiej sytuacji można zrealizować zdjęcia w remizie strażackiej, na komendzie lub na boisku sportowym. Tradycyjne sesje ślubne powoli stają się nudne i czasem warto, aby młoda para zaszalała i nie stawiała sobie ograniczeń. Zdjęcia ślubne w miejscu pracy to wspaniały pomysł, ale pod warunkiem, że nie jest to bank – choć może i taka sesja by się udała? Warto dobrać miejsce ślubnej sesji do codzienności i tego, jak wygląda życie pary młodej. Dzięki temu sesja będzie naturalna i dzięki temu udana.