Wszystko, o czym powinieneś wiedzieć szukając zespołu na wesele

wpis w: Imprezy rodzinne | 0

Wesele jest wyjątkowym dniem w życiu młodej pary, dlatego wybór zespołu jest jednym z tych elementów, których nie można lekceważyć, jeżeli planujemy dobrze się bawić i miło spędzić czas. Podczas naszych poszukiwań powinniśmy przeprowadzić selekcję zespołów, zadając im odpowiednie pytania.

Godni polecenia

Na samym początku powinniśmy wykorzystać pocztę pantoflową i popytać znajomych czy znają zespoły, które są godne polecenia. Możemy też sprawdzić czy na Facebooku lub innej stronie są informacje o zespołach grających na weselach w naszej okolicy. A może byliście kiedyś na weselu, gdzie zespół był naprawdę dobry? Zadzwońcie do znajomych, rodziny i zapytajcie się kogo wtedy wynajęli.

Spotkajcie się z zespołem na żywo

Żadna opinia nie dostarczy wam tyle informacji, co rozmowa na żywo z zespołem, zadanie im pytań, wysłuchanie ich pomysłów i posłuchanie jak śpiewają na żywo. Sami musicie ocenić, czy się wam podobają i na sto procent trafiają w wasz gust. Nie zapomnijcie zadać najważniejszego pytania jakim jest informacja czy mają wolny termin, w którym planujecie wesele.

Dowiedz się w jakim repertuarze specjalizuje się zespół

Najważniejszy jest gust pary młodej, dlatego nie powinniśmy kierować się tylko tym, co chcą goście, a zespoły należy poprosić o określenie repertuaru w jakim się specjalizują i w jakich gatunkach muzycznych najlepiej się odnajdują. Podczas rozmowy z zespołem możemy zapytać się czy piosenki na których nam zależy są w repertuarze zespołu.

zespół na weseluJaki jest ich pomysł na poprowadzenie oczepin?

Zespół powinien zaprezentować w jaki sposób przeprowadzi oczepiny, uwzględniając informacje od państwa młodych na temat rodziny, czy konkretne zabawy nie obrażą w jakiś sposób gości. Jeżeli para ma swój pomysł na oczepiny, powinna od razu zapytać się zespołu czy się tego podejmie.

Doświadczenie zespołu

Doświadczenie w prowadzeniu przez zespoły wesel jest ważne, bo wiedzą co robić, jednak nie zawsze to jest najważniejsze. Musimy pamiętać, że każdy kiedyś zaczynał, a jeżeli zespół dobrze gra i ma dobre pomysły, to warto dać mu szansę. Warto wybrać np. zespół posiadający profesjonalne wykształcenie muzyczne, wówczas mamy pewność, że grana przez nich muzyka będzie na najwyższym poziomie.

Przerwy w graniu

Należy ich długość i częstotliwość ustalić już na samym początku. Niektóre zespoły w trakcie przerw puszczają nagrania w tle, więc warto zapytać o taką możliwość.

Koszty wynajęcia zespołu

Nie jest tajemnicą, że im więcej zespół ma propozycji, im większe ma doświadczenie, tym może mieć większe ceny. Dlatego też pytanie o cenę powinno być jednym z pierwszych jakie para młoda zada podczas rozmowy z zespołem. Dodatkowo zespół powinien określić jakie usługi wchodzą w ich cenę, ile dokładnie będzie muzyków oraz ile godzin będą grać. Warto wziąć to pod uwagę, jeżeli mamy ograniczony budżet. Czasami musimy wybrać opcję, która jest po środku, dobry zespół, ale nie najdroższy.